طراحی دکور و دکوراسیون مغازه با مدل های جدید

بازدید: 608 بازدید

انتخاب دکوراسیون خاص برای مغازه یکی از موارد مهمی است که باید به آن دقت ویژه ای داشت چون مغازه با طراحی داخلی شیک و ویترین زیبا می تواند باعث جذب اغلب مشتری ها شود؛ در ادامه این مقاله ایده هایی کاربردی برای طراحی داخلی مغازه های متفاوت  را در اختیار شما دوستان عزیز و گرامی قرار می دهیم.

طراحی دکوراسیون مغازه و طراحی ویترین مغازه و طراحی نمای مغازه اگر به خوبی انجام شود می تواند دقت افراد بسیاری را به سوی مغازه شما جلب کند و باعث افزایش در آمد و داشتن مشتریان زیادی شود از این رو بهتر است در انتخاب طراحی داخلی و نمای بیرونی انواع مغازه ها حساسیت لازم را به خرج دهید.

دکوراسیون مغازه
مغازه با طراحی داخلی شیک

دکوراسیون رستوران

طراحی داخلی رستوران‌ها اغلب بر اساس سلیقه شخصی و سنت‌های محلی طراحی شده و تمامی آنها می‌توانند به عنوان منبعی الهام‌بخش برای طراحی مدل رستوران شما باشند. اما علاوه بر تجربه شخصی دکوراسیون داخلی رستوران را می‌توان بر اساس علاقه به حوزه معینی از هنر، علم یا فرهنگ هم تعریف کرد. چون که در پایان غذای تهیه شده در رستوران ترکیبی از این سه مورد است. در نتیجه تفاوتی نمی‌کند چه مدلی را برای طراحی انتخاب می‌کنید، مولفه‌های اصلی یک طراحی جذاب در همه سبک‌ها یکسان بوده و در جزئیات و سبک و سیاق با یکدیگر مختلف هستند. بیشتر رستوران‌ها در سه سبک کلاسیک، مدرن و سنتی طراحی می‌شوند.

طراحی داخلی رستوران‌ها
طراحی مدل رستوران
سبکهای متفاوت رستوران
دکوراسیون رستوران برای انواع سلیقه ها

دکوراسیون مغازه کافی شاپ

کافی شاپ ها را می توان محیط هایی نجات دهنده دانست. نکته جذاب درباره طراحی داخلی کافی شاپ ها این است که فقط کیفیت غذا و پذیرایی آن ها نیست که باعث تبدیل آن ها به یک پاتوق دائمی برای ما می شود. بعضی مواقع، یک طراحی خاص، یک ایده دکوراتیو، یک المان یا یک خلاقیت جذاب و جدید باعث می شود كافه مورد نظر در فکر ما به عنوان یک کافه خاص ثبت شود.

طراحی داخلی کافی شاپ
کافه خاص
دکوراسیون مغازه کافی شاپ
دکور خاص کافی شاپ

دکور مغازه لوازم تحریر

طراحی دکور مغازه لوازم التحریر از حساسیت خاصی برخوردار است و در کنار این حساسیت یک حس خاص و لذت بخشی هم وجود دارد. شما فقط کافی ست که اصول اولیه طراحی فضای داخلی، دیزاین و ویترین آن را بشناسید و بتوانید به خوبی آن ها را پیاده سازی کنید.

دکور مغازه لوازم تحریر
مغازه لوازم التحریر
طراحی فضای داخلی مغازه لوازم التحریر

دکوراسیون آرایشگاه

سالن‌های زیبایی امروزه به یک پیشنهاد خاص تر در دکوراسیون برای جذب مردم تبدیل شده اند. پس شما باید در نظر بگیرید که می‌خواهید آن را به چه مدلی طراحی کنید؛ مدرن، رترو، مینیمالیست، کودکانه، خوشگذران و ….

برای اتاق‌های کوچک استفاده از رنگ و نور و آینه های زیاد کاری ضروری است. دقت کنید تمامی دیوارها را با موارد مذکور پوشش دهید تا توهم وسعت مکان ایجاد شود. بر روی کف سالن ترجیحا از یک متریال و یک رنگ استفاده کنید چون که وقتی کف طبقه بافت یکپارچه‌ای داشته باشد باعث بزرگتر نشان دادن آن می‌شود.برای دکور ساده تر سالن توصیه می‌شود از چیدمانی با آینه های بزرگ تر استفاده کنید. این می تواند یک آینه با قاب بزرگ و جذاب باشد. سعی کنید از رنگ یا هنرهای سرد استفاده کنید.

سالن‌های زیبایی
چیدمان آرایشگاه
دیراین جذاب سالن زیبایی
طراحی داخلی آرایشگاه

دکوراسیون مغازه لوازم خانگی

دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی تنها محدود به کنار هم قرار گرفتن لوازم موجود نیست، که مثل دیگر طراحی ها برای منزل، و مطب و سالن ها نیازمند اصول و قواعدی کاربردی همراه با نکات مهم می باشد. با افزایش اهمیت و ضروریت استفاده از انواع لوازم خانگی, طراحی و دیزاین فروشگاه وسایل خانگی هم شامل این حرکت می شود.

دکوراسیون مغازه لوازم خانگی
فروشگاه لوازم خانگی
چیدمان اصولی لوازم مغازه لوازم خانگی
طراحی و دیزاین فروشگاه وسایل خانگی

دکور مغازه لوازم آرایشی

در مغازه‌های لوازم آرایشی که اغلب خانم‌ها مشتریان ثابت آن‌ها هستند؛ علاوه بر ارائه‌ی محصولاتی باکیفیت و با قیمت خوب، فاکتورهای دیگری هم در افزایش فروش تاثیر گذار هستند. دکور مغازه لوازم آرایشی در جذب مشتریان به سوی مغازه‌ی شما تاثیر زیادی خواهد داشت. بله، دکور مغازه فاکتوری عالی در انتخاب مغازه‌ی شما در میان بقیه مغازه‌های لوازم آرایشی است.

. دکور مغازه لوازم آرایشی برای جذب مشتریان
طراحی و چیدمان مغازه لوازم آرایشی
دکور مغازه لوازم آرایشی
دیزاین خاص و جذاب لوازم آرایشی

دکور مغازه کفش

دکوراسیون داخلی فروشگاه کفش یکی از مهم ترین قسمت فروشگاه است که تاثیر خیلی زیادی در شیک و زیبا بودن فروشگاه و افزایش مشتری ها دارد. در فروشگاه کفش زیبایی قسمت داخلی مغازه و شیک بودن محیط نقش خیلی زیادی در اغلب در دید بودن محصولات و مشتری ها دارد.

دکوراسیون داخلی فروشگاه کفش
جدیدترین مدل های کفش
انواع مختلف کفش های زنانه و مردانه
جدیئترین چیدمان کفش ها در مغازه کفش

دکوراسیون برای مغازه موبایل

امروزه با پیشرفت بیشتر تکنولوژی موبایل‌ها هم روز به روز حرفه ای تر از روز پیش می‌شوند. بنابراین چه خوب است دکور مغازه موبایل هم مانند بدنه موبایل‌های جدید، شیک و لوکس باشند چون شخصی که برای خرید موبایل یا لوازم جانبی آن راهی بازار می‌شود اگر ببیند دکور مغازه موبایل فروشی و ویترین جلوی مغازه از کیفیت خوبی برخوردار نیست، فرض می‌کند اجناس مغازه هم کیفیت خوبی ندارند.

دکور مغازه موبایل
موبایل‌های جدید، شیک و لوکس
جدیئترین مدل های گوشی
طراحی داخلی خاص مغازه موبایل

دکور کفش و کیف فروشی

دکور مغازه کیف و کفش از نظر تجاری خیلی با اهمیت است و تاثیر خوبی بر روی میزان فروش و سود می گذارد. در موقع طراحی دکور داخلی مغازه کیف و کفش (مردانه و زنانه)، باید قفسه بندی و چیدمان هم مدنظر قرار داد. با قفسه بندی درست می توان یک فضای خیلی زیبا و جذاب را به وجود آورد که مشتری در آرامش مناسب بتواند کفش های مختلف را تست کند و آن را که خوب است، را بخرد.

دکور مغازه کیف و کفش فروشی عنصر اصلی در بیزنس است اما متاسفانه اشخاص زیادی که در این زمینه فعالیت اقتصادی دارند به این امر بی دقت می باشند. شما باید با طراحی یک ویترین عالی، فضای داخلی فروشگاه کیف و کفش را از بیرون از آن متمایز کنید.

دکور مغازه کیف و کفش
طراحی دکور داخلی مغازه کیف و کفش (مردانه و زنانه)
طراحی یک ویترین عالی، فضای داخلی فروشگاه کیف و کفش
جدیدترین مدل های کیف و کفش

دکوراسیون فروشگاه پوشاک

همه ی اشخاصی که به داخلی مغازه میروند اولین چیزی که به آن دقت میکنند دکوراسیون فروشگاه و نحوه ی قرار دادن لباس ها است.پس از دکوراسیون مغازه به لباس ها دقت میکنند و حتی اگر قصد خرید لباس را هم نداشته باشند با دیدن لباس ها جذب میشوند. سعی کنید لباس هارا به صورتی در مغازه قرار دهید تا مشتری ها در موقع ورود به مغازه نیاز شدید به لباس در خود احساس کنند.پس از چیدن مناسب لباس ها در مغازه نور پردازی خوب مغازه تاثیر خیلی زیادی در دکوراسیون مغازه دارد.سعی کنید اطراف لباس هارا با  نورپردازی خوب شیک و زیباتر نشان دهید.

دکوراسیون فروشگاه پوشاک
جدیدترین لباس های و خاص ترین مدل های جدید
جدیدترنی طراحی داخلی فروشگاه پوشاک
چیدمان جذاب لباس ها در فروشگاه پوشاک

دکور طلا فروشی

فروشگاه طلا فروشی به عنوان یکی از خاص ترین و چشمگیر ترین فروشگاه ها در مراکز تجاری و یا بازار شناخته می شود. مطمئنا هر زمان طراحی دکوراسیون فروشگاه ها دقت شما را برای ورود به یک مغازه جلب کرده است. در دکوراسیون داخلی طلافروشی و جواهر فروشی علاوه بر جذابیت که از اصلی ترین نکات در طراحی است ، باید به مسائل امنیتی فروشگاه هم دقت نمود. طلا و جواهر آمیزه ای از هنر و ظرافت است. پس مکانی که آن ها را در معرض فروش قرار می دهد دارای اهمیت زیادی از لحاظ زیبایی بصری فضا می باشد.

فروشگاه طلا فروشی
طراحی دکوراسیون فروشگاه طلا فروشی
دکوراسیون داخلی طلافروشی و جواهر فروشی

دکور برای مغازه های کوچک

در دکوراسیون یک مغازه کوچک باید بتوانید نظم فضا را حفظ کنید، در‌غیراین‌صورت محیطی جالبی در مغازه کوچکتان نخواهید داشت. یک مغازه مرتب و سازماندهی شده در مقایسه با یک مغازه شلوغ، مشتریان زیادی به خود جذب می‌کند. اگر مغازه کوچک شما بیش از حد شلوغ باشد و محصولات و کالاهای خود را در هر جای از مغازه چیده باشید، برای مشتری جذاب نبوده و به او احساس سردرگمی و کلافگی دست می‌دهد.

دکوراسیون یک مغازه کوچک
دکور های خاص و جذاب برای مغازه های کوچک
مغازه های کوچولوو دوست داشتنی

نکات مهم نورپردازی

برای نورپردازی مغازه باید به یک سری نکات و تکنیک های حرفه ای طراحی نور دقت کرد. اولین مورد سایز و اندازه مغازه است. برای نمونه نورپردازی مغازه کوچک یا فروشگاه بزرگ مختلف است. اندازه روشنایی و نور طبیعی که در فضا جریان دارد هم اهمیت زیادی در طراحی روشنایی مغازه دارد.

باید در موقع طراحی نور به میزان جریان نور و روشنایی طبیعی در فضای مغازه دقت کرد. بعد از این که این مورد مد نظر قرار گرفت باید به نوع روشنایی که باید به فضای مغازه افزوده شود دقت کرد. برای نمونه باید دید روشنایی باید در یک فرورفتگی نصب شود یا یک سطح صاف برای نصب روشنایی مد نظر است.

نورپردازی مغازه کوچک یا فروشگاه بزرگ
نورپردازی اصولی برای جذاب تر شدن مغازه
نورپردازی را در فروشگاه خود جدی بگیرید.
نورپردازی مغازه و فروشگاه ها به صورت حرفه ای

طراحی سقف مغازه

یک مغازه یا فروشگاه با دقت به تأثیر شگفت انگیزی که می تواند بر مشتریان خود ایجاد کند، رشد می کند. به لطف بازار رقابتی و تعداد بسیاری مغازه که در اطراف کسب و کار شماست، دکور سقف مغازه شما باید برجسته و جذاب باشد. برای ایجاد جذابیت، خیلی مهم است که سقفی با نور مناسب و تزئین شده برای مغازه خود انتخاب و طراحی کنید. برخلاف قسمت های متفاوت خانه که می توان آن را شخصی و سفارشی کرد، امکان دارد طراحی یک فضای تجاری دشوار باشد. دکوراسیون داخلی فضای تجاری مثل مغازه و فروشگاه نیاز به اعتدال دارد.

دکور سقف مغازه شما باید برجسته و جذاب باشد
سقفی با نور مناسب و تزئین شده
طراحی سقف خاص برای فروشگاه خود
طراحی سقف فروشگاهخود را جدی بگیرید

ایده های دکور ویترین مغازه

طراحی و جذابیت دکوراسیون ویترین مغازه شما ارتباط مستقیمی با اندازه فروشتان دارد. چرا؟ چون ویترین، نخستین قسمت مغازه است که خریداران می بینند. در واقع، ویترین نقش یک نماینده را دارد و ویترینی جذاب است که بتواند در همان نگاه اول، ارتباطی قوی میان فروشگاه شما و مشتری هایتان برقرار کند.

همانگونه که یک طرح جذاب قادر است مشتری های زیادی را به سمت مغازه شما بکشاند، یک طرح بد امکان دارد مشتری های فعلیتان را هم از خرید منصرف کند. با بهتر دیده شدن فروشگاهتان، این خود شما هستید که نتیجه خوبی می گیرید.

در طراحی ویترین مغازه باید خلاقیت ، زیبایی و همچنین یک تصویر کلی از اجناس داخل مغازه به صورت کاملاً هماهنگ در کنار یکدیگر قرار گیرند. حفظ تعادل مابین این سه المان باعث میشود تا ویترین مغازه شما بهتر جلب توجه کند و امکان فروش مغازه بالاتر برود.

در واقع طراحی ویترین مغازه باید با دکوراسیون مغازه کاملاً ترکیب باشد. با دقت به اینکه صنف شما چیست و اینکه چقدر میخواهید هزینه کنید طراحی باید صورت بگیرد.

طراحی و جذابیت دکوراسیون ویترین مغازه
طراحی ویترین مغازه با خلاقیت و زیبایی بالا
ویترین جذاب باعث جذب بهتر مستری می شود
طراحی زیبای ویترین مغازه

نکات طراحی دکوراسیون داخلی مدرن برای مغازه

شکل ظاهری فروشگاه یا مغازه شما، یکی از اصلی ترین عوامل در موفقیت تجاری کسب و کارتان می‌باشد. دکور مغازه باید برای مشتری آرامش خوبی در موقع خرید ایجاد کند. دسترسی به محصولات در فروشگاه هم باید هم برای مشتری هم برای کارکنان فروشگاه ساده باشد.

طراحی دکوراسیون فروشگاه و طراحی ویترین خوب، باعث می‌شود که دقت افراد بیشتری به فروشگاه شما جلب شود. همین امر باعث جذب مشتری و رونق اقتصادی فروشگاه یا مغازه شما می‌شود.در این قسمت تلاش خواهیم کرد چند نکته اصلی مربوط به دکوراسیون داخلی فروشگاه را بیان کنیم.

-طراحی ورودی خاص و مناسب برای دکوراسیون فروشگاه:

اولین قسمتی که مشتری با آن رو به رو می‌شود ورودی فروشگاه است. بنابراین باید به طراحی این قسمت دقت خاصی داشته باشیم. شاید بتوان گفت بهترین تبلیغ برای جذب مشتری به فروشگاه ما، ظاهر آن از بیرون فروشگاه باشد. ورودی، اولین برخورد مشتری با کسب و کار ما است. باید با طراحی مناسب، این اولین برخورد مشتری با فروشگاه را خوب کنیم.

طراحی ورودی خاص و مناسب برای دکوراسیون فروشگاه

-رنگ مناسب در دکوراسیون داخلی فروشگاه

ترکیب رنگی که برای دکوراسیون داخلی فروشگاه انتخاب می کنیم، تعیین میکند که اجناس فروشگاه چقدر به چشم بیاید. رنگ در شکل گیری تصویر ذهنی مخاطب از فضا خیلی تأثیر میگذارد. می تواند باعث آرامش خاطر مشتری شود یا می تواند به او هیجان و استرس وارد نماید. این موضوع در اولین برخورد ما با فضایی که وارد آن میشویم تعیین می شود. در کنار تأثیری که هر رنگ بصورت جداگانه بر روی مشتری میگذارد، تأثیری که قرار گرفتن رنگهای متفاوت در کنار هم دارند، اهمیت بسیاری دارد.

رنگ مناسب در دکوراسیون داخلی فروشگاه

-مسیر رفت و امد داخل فروشگاه مانند یک نقشه گنج طراحی میشود

مسیر حرکت مشتری بسته به طراحی داخلی مغازه و چیدمان دکور فروشگاه، مختلف خواهد بود. اما باید با توجه و با هدف رسیدن مشتری به محل محصولات و اجناس اصل فروشگاه باشد. به این صورت نقشه مسیری را باید طراحی کنیم که مثل یک نقشه گنج، برنامه ریزی شده و هدفمند باشد. در طراحی مسیر رفت و آمد یا حرکت مشتریها، باید به چند مورد زیر دقت کنیم.

طراحی داخلی مغازه و چیدمان دکور فروشگاه

اصول طراحی دکور

دکور مغازه نقش خیلی مهمی در جذب مشتری دارد. مشتری‌ها به دنبال محصولات شیک و جذاب هستند، بدون شک چنین محصولات زیبایی در دکوراسیونی زیبا جای دارند، پس آنان به مغازه‌هایی شیک و جذاب چشم می‌دوزند بنابراین شما هم برای رونق کسب‌وکارتان به دنبال دکوراسیونی شیک و جذاب برای فروشگاه‌تان باشید. در این قسمت اصول طراحی دکور مغازه را بررسی خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

– نورپردازی دکور مغازه را چشم‌نواز می‌کند

نورپردازی مناسب باعث می‌شود که محصولات جذاب‌تر و شیک‌تر به چشم برسند، انعکاس ملایم نور محیط را چشم‌نواز می‌سازد و کالاها را براق جلوه می‌دهد، پس احساس خوشایندی در مشتریان به وجود می‌آورد، البته استفاده از نورهای خیره کننده در دکور مغازه رونق را از مغازه می‌گیرد چون کالاها دیگر مجالی برای خودنمایی پیدا نمی‌کنند.

نورپردازی دکور مغازه را چشم‌نواز می‌کند

– نحوه چینش محصولات در رونق کسب‌وکارتان نقش اصلی دارد

مشتری‌هایتان را بشناسید، به انتخاب‌ها و سلیقه آن‌ها توجه کنید و با دقت به شناختی که از مشتری‌هایتان دارید به چینش کالاها بپردازید. چینش منطقی و اصولی کالاها در دکوراسیون مغازه باعث می‌شود که مشتری محصول مد نظر خود را پیدا کند و از فروشگاه شما خریداری نماید.

نحوه چینش محصولات در رونق کسب‌وکارتان نقش اصلی دارد

انتخاب ترکیب رنگ مناسب

رنگ دکور باید ویژگی هایی داشته باشد تا بتواند به بهترین صورت ممکن در رفتار مشتری تاثیر بگذارد، در ادامه با ما همراه باشید تا ویژگی های رنگ جذاب برای مغازه را بررسی کنیم با نکاتی که می گوییم، خودتان بهترین رنگ ها برای ساخت دکوراسیون مغازه خودتان را انتخاب کنید.

رنگ هماهنگ با محصولات داخل مغازه:

اولین نکته اصلی در انتخاب رنگ دکور مغازه، این است که رنگ دکور باید با محصولی که می فروشید ترکیبی کامل داشته باشد تا مشتری در مغازه شما، احساس مناسبی داشته باشد.

رنگ هماهنگ با محصولات داخل مغازه

متناسب با روانشناسی رنگ ها:

همانطور که پیش تر هم اشاره کردیم، علم روانشناسی رنگ ها را باید در انتخاب رنگ دکور مغازه در نظر بگیرید تا بتوانید به موفقیت های بسیاری برسید. مثلا در علم روانشناسی رنگ ها گفته می شود که رنگ قرمز انرژی بخش است و اغلب می تواند تاثیر بسیاری در افزایش تعداد خرید مشتریان شود.

متناسب با روانشناسی رنگ ها

هماهنگی با برند شما:

اگر می خواهید برای خودتان یک برند بسازید و در ذهن مشتریان ماندگار شوید، بسیار مهم است که رنگ سازمانی خودتان را انتخاب کنید و متناسب با آن دکور مغازه را بچینید.

هماهنگی با برند شما

هزینه طراحی دکوراسیون مغازه

در بیشتر طراحی‌های داخلی فروشگاه‌ها و همینطور خانه ها، طراح و اجرا گر یک تیم هستند. اما هزینه هر کدام به صورت جداگانه محاسبه می شود. طراحی ویترین مغازه بر اساس نیاز فروشنده و بودجه او و همچنین محیط داخلی قابل استفاده و اجرا، صورت می گیرد. ساخت دکور طراحی شده و اجرای آن اغلب توسط گروهی چند نفره از افراد خبره انجام می شود. برق کار، رنگ کار، ساخت لوازم چوبی و فلزی طراحی شده در دکور مورد نظر، نصب تمامی آنها توسط چندین نفر متفاوت، صورت می‌گیرد. هر اندازه تعداد نفرات یک تیم بالاتر باشد، هزینه ساخت ویترین مغازه و سرعت کار بالاتر می‌رود.

طراحی‌های داخلی فروشگاه‌ها
طراحی دکوراسیون مغازه

سوالات متداول

در طراحی دکوراسیون مغازه باید چه مواردی را مد نظر قرار دهیم؟

دقت به خدمات‌دهی فروشگاه 2. تزئین قفسه‌های مغازه با دقت به نوع محصولات 3. دقت به طراحی ویترین مغازه 4. دسترسی آسان مشتری به محصولات فروشگاه 5. چیدمان درست محصولات 6. دقت به نورپردازی قسمت‌های متفاوت فروشگاه 7. طراحی مسیر دسترسی مشتریان 8. دقت به سبک دکوراسیون داخلی مغازه

آیا انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون مغازه تاثیرگذار است؟

بله؛ رنگ دیوارها، کف،سقف و قفسه‌های فروشگاه در معرفی محصولات و در آخر جلوه دکوراسیون مغازه خیلی تاثیرگذار است.

طراحی مسیر دسترسی مشتریان به محصولات در دکوراسیون مغازه چه میزان حائز اهمیت است؟

این کار اهمیت خیلی زیادی دارد. می‌توانید از تابلوهای اشاره یا راهنما برای نشان دادن مسیر به سوی کالای مورد نظر استفاده کنید یا در بهترین حالت، کالاهای پرطرفدار را در همان ابتدای فروشگاه و در معرض دید بسیاری قرار دهید

دسته بندی دکوراسیون داخلی منزل
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت