مدل های لوستر آشپزخانه

بازدید: 468 بازدید
لوستر آشپزخانه

در این مقاله قصد داریم شما را با انواع مختلف لوستر آشپزخانه آشنا کنیم و توضیحات مختصری در مورد هر کدام برای شما بدهیم. اگر علاقه مند به خواندن این مدل موضوعات (دکوراسیون آشپزخانه، دکوراسیون پذیرایی و … هستید می توانید دیگر مقالات مارا در این سایت مشاهده کنید و اطلاعات مورد نیاز خود را در این زمینه کسب کنید.

در مقالات قبل برای شما از اهمیت آشپزخانه در خانه ها گفتیم وگفته شد که آشپزخانه یکی از اصلی ترین قسمت های خانه است به همین دلیل در انتخاب لوستر برای این قسمت باید دقت کنید ما در این مقاله قصد داریم شما را با انواع لوستر آشپزخانه آشنا کنیم. نور آشپزخانه در جذابیت بیشتر آشپزخانه بی تاثیر نیست و اگر نور کمی داشته باشد باعث کلافگی و خستگی می شد پس شما می توانید با انواع هالوژن ها یا لوستر ها نور این قسمت از خانه را به خوبی تامین کنید.

معرفی لوستر آشپزخانه

شما برای نورپردازی آشپزخانه خانه خود می توانید از نورپردازی های متفاوتی استفاده کنید اما اگر انتخاب شما لوستر است باید لوستری خریداری کنید که با ابعاد و محیط آشپزخانه شما همخوانی داشته باشد، دقت کنید که خرید لوستر های بزرگ و برای آشپزخانه بزرگ مناسب است و اصلا برای آشپزخانه های کوچک مناسب نیست.

اگر می خواهید که آشپزخانه ای روشن تر داشته باشید باید لوستری با تعداد لامپ های بیشتر انتخاب کنید این نورانی بودن آشپزخانه باعث می شود آشپزخانه زیبا تر از قبل داشته باشید مخصوصا اگر که کابینت های آشپزخانه هایگلاس باشد این نورانی بودن توسط انعکاس نور بیشتر از قبل خواهد شد اما اگر از روشنایی زیاد خوشتان نمی آید می توانید لوستری با لامپ های کم انتخاب کنید این بستگی به سلیقه شما دارد.

لوستر های آشپزخانه جدا از اینکه نور مورد نیاز را تامین می کنند وسیله ای دکوری و تزئینی هم به حساب می آیند مخصوصا اگر که این لوستر به درستی انتخاب شده باشد شما در انتخاب لوستر باید دقت کنید و با در نظر گرفتن نکات آشپزخانه خانه خود لوستر انتخاب کنید مثلا با توجه به سقف آشپزخانه باید لوستری انتخاب کنید که قابل تنظیم کردن است و با توجه به نیاز می توانید تغییر دهید.

مثلا اگر میز ناهار خوری شما در آشپزخانه است و در وسط آشپزخانه قرار دارد بهتر است که لوستر بالای میز قرار بگیرد و نصب شود با این کار شما می توانید  در مواقع مورد نیاز ارتفاع لوستر را کم و زیاد کنید و میزان نور بستگی به موقعیت شما تنظیم شود.

نقش و تاثیر مدل لوستر در دکوراسیون منزل

در ابتدای مقاله گفتیم که بهتر است لوستر آشپزخانه را با توجه به ابعاد و محیط آشپزخانه انتخاب کنید و خریداری کنید چون اگر این کار را انجام ندهید و لوستری بزرگ تر از محیط خود خریداری کنید با بهم ریختگی و شلوغ به نظر اومدن آشپزخانه مواجه خواهید شد.

انتخاب لوستر برای آشپزخانه بستگی به دکور آشپزخانه هم دارد مثلا اگر دکوراسیون مدرنی دارید بهتر است که از لوستر های ساده و فلزی استفاده کنید اما اگر دکوراسیون سنتی دارید بهتر است که لوستری با آویز های زیاد و کرستالی انتخاب کنید.

از نظر طراحان بهتر است که برای آشپزخانه لوستری انتخاب کنید که آویز های کم و کوتاه دارد این مدل لوستر ها برای آشپزخانه خیلی عالی است اما برای سالن پذیرایی بهتر است که از لوستر شلوغ و با آویز های زیاد و بلند استفاده کنید. بعضی از افراد از لوستر های شلوغ خوششان نمی آید و طرفدار لوستر های ساده هستند و مثلا بعضی از افراد در آشپزخانه دوست دارند که المان های دیگر آشپزخانه مثل کابینت و میز غذاخوری بیشتر به چشم بیاید برای این دسته از افراد انتخاب لوستر های ساده گزینه خیلی مناسبی است.

اگر لوستری مناسب برای آشپزخانه انتخاب کنید و انتخاب خود را با توجه به المان های آشپزخانه و ابعاد آشپزخانه انتخاب کنید لوستر عالی خواهید داشت و محیطی شیک تر از قبل به وجود می آورید.

در ابتدای این قسمت گفتیم که لوستر آشپزخانه خانه خود را با توجه با دکوراسیون آشپزخانه باید خریداری کنید مثلا اگر آشپزخانه ای با دکوراسیون کلاسیک دارید بهتر است که لوستری که خریداری می کنید با لامپ های ساده ساده و بدون کریستال یا با کریستال های ساده انتخاب کنید چون اگر لوستری شلوغ انتخاب کنید زرق و برق محیط زیاد خواهد شد و این کمی بد است.

نقش و تاثیر مدل لوستر در دکوراسیون منزل

نکات موقع انتخاب و خرید لوستر آشپزخانه

تعداد شاخه های لوستر آشپزخانه

پیش از انتخاب و خریداری لوستر برای آشپزخانه باید به یک سری نکات دقت کنید و بعد لوستر مورد نظر خود را خریداری کنید مثلا باید ابعاد محیط آشپزخانه و نورد مورد نیاز برای آشپزخانه را در نظر داشته باشید و با توجه به این دو مورد لوستر خریداری کنید. اگر می خواهید محیطی با نور زیاد داشته باشید می توانید از تعداد لامپ های زیاد برای لوستر استفاده کنید و حتی می توانید برای بهتر شدن نور از کابینت های مدل هایگلاس استفاده کنید تا نور شما را انعکاس کند و زیبایی خیلی بیشتری به محیط شما ببخشد.

ارتفاع استاندارد لوستر آشپزخانه

انتخاب لوستری با ارتفاع مناسب برای آشپزخانه بستگی به ارتفاع آشپزخانه شما دارد مثلا نباید ارتفاع زیاد انتخاب کنید چون مانع تردد می شود و خیلی هم نباید کوتاه باشد چون که اگر کوتاه باشد نور مورد نیاز محیط را تامین نمی کند. اما بهتر است که لوستری انتخاب کنید که ارتفاعش قابل تنظیم باشد و نسبت به موقعیت خود ارتفاع را کم و زیاد کنید.

موقعیت نصب لوستر آشپزخانه

مناسب ترین قسمت برای نصب لوستر در آشپزخانه در وسط آشپزخانه است و خیلی بهتر است که میز غذاخوری هم در وسط آشپزخانه قرار بگیرد و لوستر هم در بالای میز غذاخوری نصب شود.

نصب لوستر در بالای جزیره

استفاده از جزیره برای شیک تر شدن آشپزخانه خیلی عالی است و خوب است که در آشپزخانه از جزیره استفاده کنید از جزیره برای غذاخوری و گفت وگوی خانواده و حتی برای آماده کردن غذا هم خیلی مناسب است اما دقت کنید که این قسمت باید نورپردازی خیلی مناسبی داشته باشد.

نصب و قرارگیری لوستر در بالای میز ناهارخوری آشپزخانه

اصلی ترین تامین نور آشپزخانه لوستر ها یا لامپ های نصب شده در سقف آشپزخانه است که بالای میز ناهارخوری نصب می شوند یک مدل نورپردازی مناسب برای آشپزخانه وجود دارد به اسم نوردپردازی های امبینت که بهترین گزینه برای آشپزخانه است اما دقت کنید که حتما باید در بالای میز غذاخوری نورپردازی مناسبی در نظر بگیرید.

برای نورپردازی این قسمت از آشپزخانه پراغ های آویز و لوستر ها یکی از بهترین انتخاب ها است اما اگر محیط شما کوچک و کم است بهتر است که از چراغ های کوچک تر یا کم تر استفاده کنید. اما حواستان باشد که نور مناسبی برای بالای میز ناهار خوری انتخاب کنید و با دقت به مدل میز انتخاب کنید مثلا نصب چراغ ها به صورت خطی خیلی برای این قسمت مناسب و عالی است.

دقت به سبک و مدل دکوراسیون منزل

لوستر های زیاد با مدل های مختلف در بازار وجود دارد و باید دقت کنید که لوستری که انتخاب می کنید با محیط و دکوراسیون منزل شما همخوانی داشته باشد. مثلا اگر خانه ای با سبک و دکوراسیون مدرن دارید می توانید از لوستر های مدل چوبی استفاده کنید.

لوستر مدرن یا سنتی برای آشپزخانه

لوستر مدرن یا سنتی برای آشپزخانه

شما می توانید با در نظر گرفتن محیط و دکوراسیون منزل خود می توانید بهترین مدل لوستر را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید ولی این انتخاب بستگی به سلیقه و دکوراسیون شما هم دارد مثلا اگر دکوراسیون سنتی و مدرنی دارید بهتر است که از لوستر هایی در همین سبک استفاده کنید مثلا لوستر های مدرن ظاهری ساده دارند اما لوستر های سنتی ظاهری شیک و شلوغی دارند.

اما ناگفته نماند که لوستر های سنتی و مدرن برای آشپزخانه ای که ظاهر و دکوراسیون مدرنی دارد بشدت مناسب است. مدل های لوستر های متفاوتی در بازار وجود دارند مثل لوستر های صنعتی و ساحلی که این نمونه لوستر ها برای استفاده در آشپزخانه خیلی مناسب است اما یادتان نرود که در گام اول برای خرید لوستر باید به دکوراسیون آشپزخانه دقت کنید.

مثلا خیلی بهتر است که قبل از اینکه لوستر خریداری کنید به دکوراسیون منزل و آشپزخانه دقت کنید. اگر خانه ی شما دکوری چوبی دارد یا مثلا از کابینت یا میز چوبی استفاده می کنید بهتر است که لوستر انتخابی شما هم چوبی باشد. برای خرید لوستر چوبی اصلا نگران نباشید مدل های متفاوتی در بازار وجود دارد.

یا اگر طرفدار لوازم فلزی هستید مثلا از کابینت فلزی استفاده می کنید می توانید لوستر خود را از دسته لوستر های فلزی انتخاب کنید. لوستر ها فلزی مثل لوستر های چوبی انواع متفوات ومختلفی دارد و شما به راحتی می توانید انتخاب کنید.

یک مدل نورپردازی عالی وجود دارد به اسم نورپردازی امبینت یا نور محیط این مدل نورپردازی در سقف نصب می شود و نور کم و ملایمی را به کل محیط بازتاب می کند. مثلا اگر شما طرفدار این مدل نورپرازی هستید بهتر است که در کنارش از لوستر هم استفاده کنید تا نور مورد نیاز محیط تامین شود.

یکی دیگر از مدل های نورپردازی مدل کاری یا موضعی، اگر می خواهید نور مستقیمی برای یک قسمت از آشپزخانه داشته باشید این مدل بهترین انتخاب می تواند باشد مثلا اگر می خواهید میزغذاخوری یا جزیره را روشن تر از قبل کنید می توانید از این مدل نورپردازی استفاده کنید.

مدل دیگری از نورپردازی که طرفداران زیادی هم دارد نورپردازی تاکیدی است که این مدل نورپردازی ترکیبی از نورپردازی امبینت ونورپردازی کاری است. این مدل نورپردازی به علت اینکه هنری و دکوراتیو است محوبان و طرفداران زیادی دارد.

اما ناگفته نماند که این مدل نورپردازی یکی از بهترین و کامل ترین نورپردازی ها است و باعث جذابیت محیطی که در آن استفاده می کنید می شود. این مدل نورپردازی مدل های متفاوتی دارد مثل لوستر های مخروطی، چراغ های آویز و …

شما در خرید لوستر باید به نکات متفاوتی توجه کنید اما یکی مهم ترین این نکات اندازه لوستر است مخصوصا اگر در آشپزخانه منزل خود میز غذاخوری دارید حتما به انداه لوستر دقت کنید. لوستر ها خیلی کوچک یا خیلی بزرگ ظاهر خوب و جذابی به آشپزخانه منزل شما نمی دهند .

در انتخاب رنگ نور لوستر هم باید دقت کنید چون اگر رنگ نور شما بد باشد چشم را خسته می کند مثلا بعضی از افراد معتقدند که رنگ نور سفید یا زرد به تنهایی خوب هستند اما باید بدانید که ترکیب این دو رنگ نوری بسیار عالی خواهد داشت.

معرفی انواع مختلف لوستر آشپزخانه

لوستر سه شعله

این مدل لوستر یکی از ترند های سال است و اغلب مردم از این مدل لوستر استفاده می کنند اسم دیگر این لوستر آویز سه شعله است. اگر آشپزخانه ای کوچک با ابعاد کم دارید این مدل لوستر یکی از بهترین انتخاب ها است برای شما چون که نورپردازی عالی دارد. این مدل لوستر سه شعله ای کامل کننده ی لوستر های بزرگ است که اغلب این لوستر ها بین دو تا دوازده حباب آویز دارند.

 لوستر مینیمال

لوستر مینیمال انوع متفاوتی ندارد و اغلب در یک مدل طراحی و ساخته می شود یکی از نکات طراحی این مدل لوستر سادگی این مدل است. اگر از محیط های شلوغ و پر زرق و برق بدتان می آید این یکی از گزینه های عالی می تواند برای شما باشد و این مدل لوستر قیمت مناسبی هم دارد.

 لوستر شیپوری

این مدل لوستر طراحی خاص و اصولی دارد و برای ساخت این مدل لوستر از ترکیب چوب و چرم استفاده می کنند. اما حباب های این لوستر از شیشه یا فلز ساخته شده است و به همین دلیل محبوبان زیادی دارد. این مدل لوستر برای انواع محیط های خوب است اما بیشتر از همه مناسب دکور های کلاسیک و مدرن است. اغلب این مدل لوستر ها را می توانید به راحتی ارتفاعش را تنظیم کنید و کم و زیاد کنید. نصب آسان و راحتی دارند و خیلی هم سبک هستند و نسبت به دیگر لوستر ها قیمت کمتری دارد.

لوستر استوانه‌ای

یکی از جذاب ترین مدل های لوستر هایی که در بازار وجود دارند لوستر استوانه ای است این مدل لوستر خیلی ظاهر شیک و جذابی دارد و این حجم از جذابیت این مدل لوستر به علت وجود آویز های کریستالی است. کریستال هایی که به این لوستر آویز می شود از سرب یا شیشه ساخته می شوند.

این مدل لوستر یکی از بهترین انتخاب ها برای آشپزخانه منزل شما می تواند باشد استوانه این لوستر از فلز ساخته شده است. این لوستر دو مدل سقفی و آویز دارد که این بستگی به سلیقه شما دارد که کدام مدل را انتخاب  کنید.

لوستر اس ام دی

یکی دیگر از لوستر هایی که طرفداران زیادی دارد و ظاهری و شیک و جذاب دارد لوستر اس ام دی است این لوستر از متریال های متفاوتی ساخته می شود. لامپ های استفاده شده در این لوستر زیرشاخه لامپ های ال ای دی هستند.  این مدل لوستر عمر بیشتری نسبت به دیگر لوستر ها دارد. شاید فکر کنید این موضوع که مدت عمر زیادی دارد از کیفیت لوستر کم کند اما اصلا اینجور نیست و از کیفیت این مدل لوستر اصلا کم نمی شود.

این مدل لوستر در شکل های متفاوت طراحی و ساخته می شوند مثلا مدل مربعی، مدل مستطیلی و یا چند طبقه و همین تنوع در شکل لوستر باعث محبوبیت این لوستر بین مردم شده است. شما می توانید از این لوستر در محیط های متفاوت استفاده کنید مثلا در محیط های اسپرت و مینیمال یا حتی محیط های کلاسیک هم قابل استفاده است. بعضی از این لوستر ها قابلیت تنظیم نور دارد و شما می توانید به راحتی نور را کم و زیاد کنید.

لوستر اس ام دی برای آشپزخانه

لوستر دیواری

این لوستر یکی از لوستر های قدیمی است و تقریبا می شود گفت که این لوستر در قرون وسطی طراحی و ساخته شد برای اولین بار.  در این لوستر از شمعدان و مشعل ها استفاده می شود و همین موضوع باعث جذابیت خاص این لوستر می شود.

این نمونه نورپردازی تقریبا ضعیفی دارد و برای روشنایی مکانی از آشپزخانه مثل میز غذا خوری یا صبحانه خوری خیلی مناسب است.

اما امروزه خیلی کم پش می آید که از این مدل لوستر استفاده کنند و اغلب مردم از لوستر های دیواری استفاده می کنند لوستر های دیواری در مدل های متفاوتی طراحی و ساخته می شوند.

 لوستر اسپونتیک

این مدل لوستر در بین مردم روسی محبوبیت خوبی دارد و مردم روسی به این مدل لوستر ماهواره ای هم می گویند. این مدل لوستر از لامپ و بازو های زیادی ساخته شده است و به صورت نامنظم در کنار هم قرار گرفته اند.

ناگفته نماند که این لوستر یکی از شیک ترین و جذاب ترین مدل های لوستر است که برای پذیرایی و آشپزخانه انتخابی عالی است. لوستر اسپونتیک با توجه به تعداد لامپ ها و بازو های استفاده شده در لوستر قیمت گذاری می شود.  اگر علاقه به تنوع دارید و می خواهید تغییرات خوبی در محیط خود به وجود بیاورید می توانید از این مدل لوستر استفاده کنید.

لوستر کروی

این مدل لوستر به اسم لوستر کره زمین یاد می شود. اغلب این مدل لوستر ها واقعا به شکل کره زمین ساخته می شوند ولی بعضی از این مدل ها فقط کروی هستند و شباهتی به کره زمین ندارند.

لوستر کروی از متریال های متفاوتی ساخته می شوند مثلا بعضی از این لوستر های از چرم، چوب و یا حتی از شیشه ساخته می شوند این مدل لوستر انتخاب خوب و مناسبی برای آشپزخانه یا سالن پذیرایی است و اغلب افرادی که به دنبال دکور ساده هستند این مدل لوستر را بیشتر از دیگ لوستر ها دوست خواهند داشت.

 لوستر تمام کریستال

این مدل لوستر درخشندگی خیلی زیادی دارد این درخشندگی به خاطر استفاده از کرستال های ریزی است که در ساخت این لوستر استفاده می شود و اسم دیگر این لوستر آبشاری است. این مدل لوستر اغلب برای خانه نوعروس ها مناسب است و در اغلب دکوراسیون ها مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید با توجه به علاقه و سلیقه خود یکی از مدل های این لوستر را انتخاب کنید چون که مدل های متفاوتی دارد.

لوستر مفتولی

لوستر مفتولی یکی از خاص ترین و شیک ترین مدل لوستر ها است و یکی از بهترین انتخاب ها می تواند برای آشپزخانه شما باشد. این مدل لوستر از مفتول هایی با زخامت مناسبی ساخته شده اند و با مفتول ها شکل های بامزه و خاص درست می کنند و لامپ ها بین این اشکال قرار می گیرند. دو مدل تک شعله و چند شعله ای دارد وزن سبک و قیمت مناسبی نسبت به دیگر لوستر ها دارد.

مهم‌ترین و اصلی ترین نکات در انتخاب لوستر آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه کاری وقت گیرو دشوار است مخصوصا انتخاب لوستر یکی پر کار ترین قسمت های آشپزخانه است. اما ما در این مقاله سعی کردیم که نکات کامل و جامعی را برای شما بگویم تا شما بتوانید به راحتی لوستر برای آشپزخانه منزل خود انتخاب کنید.

نقشه خانه را در نظر بگیرید

برخی از آشپزخانه ها از سالن جدا هستند و برخی دیگر به سالن پذیرایی شما وصل هستند در زمینه آشپزخانه هایی که به سالن وصل نیستند و جدا هستند باید لوستری بر اساس رنگ دکور آشپزخانه انتخاب کنید و نباید حتما با دکور پذیرایی همخوانی داشته باشد.

اما در زمینه آشپزخانه هایی که به سالن پذیرایی وصل هستند و فقط اپن بین این دو قسمت است بهتر است که در انتخاب لوستر برای این مدل آشپزخانه کمی بیشتر دقت کنید چون که بیشتر از دیگر آشپزخانه ها در دید است و باید با دکوراسیون پذیرایی هم همخوانی داشته باشد.

شکل هندسی لوستر آشپزخانه

چگونه لوستر آشپزخانه را تمیز کنیم؟

هر آشپزخانه ای میزان نور متفاوتی احتیاج دارد و شما این میزان نور را می توانید با لوستر تامین کنید اما دقت کنید که تمیزی لوستر شما در میزان پخش شدن نور تاثیر دارد. سعی کنید هیچوقت نگذارید گرد و غبار روی لوستر شما ماندگار باشد و سریع تمیز کنید. در قدم اول برای تمیز کردن لوستر باید برق را قطع کنید و در قدم بعدی باید لامپ ها را باز کنید و  با دستمال مرطوب و محلول مخصوص تمیز کنید. سعی کنید لوستر را باز کنید و روی زمین و با حوله تمیز کنید.

برای تمیز کردن کریستال ها و آویز ها بهتر است از ترکیب محلول آب و الکل استفاده کنید. بدنه لوستر ها کمی حساس تر از دیگر قسمت ها است پس باید از دستمالی نرم تر استفاده کنید و به هیچ وجه از مواد شوینده استفاده نکنید. اما اگر لوستری چوبی دارید بهتر است که از محلول مناسب برای چوب استفاده کنید.

دسته بندی دکوراسیون آشپزخانه دکوراسیون داخلی منزل
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت