راهنمای خرید فرش آشپزخانه

بازدید: 216 بازدید
فرش آشپزخانه

اغلب طراحان معتقدند که آشپزخانه نیازی به فرش ندارد  مخصوصا در سبک دکوراسیون مدرن استفاده از فرش اصلا جذاب نیست. اما در دکوراسیون های ایرانی مثل دکوراسیون سنتی و حتی دیگر دکوراسیون ها استفاده از فرش در دکوراسیون آشپزخانه بسیار مهم است. ناگفته نماند که وجود آشپزخانه در دکوراسیون ایرانی و خانه های ایرانی بسیار مهم است به همین علت است که فرش این قسمت برای ایرانی ها از اهمیت زیادی برخوردار است. ما در این مقاله قصد داریم که نکات کامل و جامعی را در زمینه فرش آشپزخانه و خرید فرش آشپزخانه برای شما بگوییم پس در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

برای انتخاب فرش مناسب برای آشپزخانه و خرید آن نیاز به تفکر و تحقیق زیادی ندارید ما در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد که انتخاب خیلی بهتری در این زمینه داشته باشید. خوب است که بگوییم استفاده از فرش در آشپزخانه باعث جذابیت و جلوه ی بهتر آشپزخانه شما می شود استفاده از فرش در آشپزخانه کاربرد های زیادی دارد مثلا گرامیش کف آشپزخانه را تامین می کند.

فرش آشپزخانه

عوامل مهم در زمان انتخاب و خرید فرش آشپزخانه

مواد مناسب و مورد استفاده:

در زمانی که برای انتخاب و خرید فرش می روید باید به یک سری نکات و شرایط دقت کنید و طبق آن ها فرش مورد نظر را خریداری کنید. فرش مناسب برای آشپزخانه ویژگی های خاصی دارد حتما باید این ویژگی ها را در نظر بگیرید اما نمیدانید این ویژگی ها چیست؟ اصلا نگران نباشید و دلهره نگیرید، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنیم. نکته اول و مهمی که باید در درجه اول به این نکته دقت کنید قابلیت شست و شوی راحت و مقاوم بودن در مقابل لکه است.

حواستان باشد که آشپزخانه یکی از اصلی تری قسمت های خانه است و رفت و آمد در این قسمت از خانه زیاد است. بعضی از فرش هایی که در بازار وجود دارند از الیافی بافته شده اند که شست و شوی راحتی دارند و اغلب ویژگی های فرش مناسب را دارند این نمونه از فرش ها انتخاب خیلی خوبی می تواند برای آشپزخانه باشد

الیاف پلی پروپیلن

فرش هایی که از جنس الیاف پلی پروپیلن بافته شده اند یکی از بهترین و مناسب ترین فرش های آشپزخانه هستند که در بازار وجود دارد. این فرش در مقابله با لکه مقاومت خوبی دارد و در مقابله با فشار هم مقاوم است به راحتی تمیز می شود و حتی می توانید به صورت نقطه ای تمیزش کنید این مدل فرش همه ویژگی های خوب را به صورت یکجا دارد.

ناگفته نماند که این مدل فرش سریع خشک می شود و دوام بسیار بالایی داردو این مدل الیاف در مقابله با آب خیلی محکم است اما در زمینه تمیز کردن روغن و مواد روغنی از روی این الیاف کمی کارتان سخت خواهد بود.

الیاف نایلون

این مدل الیاف برای بافت فرش یکی از بهترین الیاف ها به حساب می آید و فرش هایی که با این مدل الیاف بافته می شوند یکی از عالی ترین فرش ها هستند. این الیاف استفاده شده در فرش مقاومت خوبی در مقابله با فشار دارد. نگهداری از این مدل فرش بسیار راحت است و جذب کننده آب و ضد لک هستند.

الیاف بامبو

فرش هایی که با الیاف بامبویی بافته می شون جزو آن دسته از فرش هایی به حساب می آیند که دوام بالا دارند. این نمونه فرش برای آشپزخانه بسیار عالی است چون در مقابله با رطوبت و فرسودگی دوام بسیار بالایی دارد.

الیاف جوت و سیزال

این مدل فرش ک با الیاف جوت و سیزال بافته می شود بسیار محکم و با دوام است و نگهداری از این فرش بسیار راحت است و به راحتی تمیز می شوند.

به نکاتی که گفتیم حتما دقت کنید و بعد فرش مورد نظر خود را خریداری کنید مخصوصا الیاف استفاده شده در فرش بسیار مهم است. نمونه های دیگری از الیاف در بازار وجود دارند که ما بهترین الیاف ها را برای شما گفتیم شما باید بر طبق آشپزخانه و محیط کنونی خانه خود فرش خریداری کنید.

الیاف هایی که معرفی از بهترین الیاف ها هستند و در موقع انتخاب و خرید فرش دقت کنید که کدام الیاف را انتخاب می کنید. حواستان باشد فرشی انتخاب کنید که در مقابل فشار و لکه مقوامت خوبی داشته باشد و شما به راحتی بتوانید تمیز کنید.

سبک مناسب فرش آشپزخانه

سبک مناسب فرش آشپزخانه خود را انتخاب و خریداری کنید

مدل فرشی که شما انتخاب می کنید باید طبق آشپزخانه منزلتان انتخاب شود و باید به محیط خانه خود هم دقت کنید.

کناره

استفاده از کناره برای موقعیت های مثل آشپزخانه های کوچک و با عرض کوچک مناسب است یا برای بین جزیره و کابینت ها انتخاب خیلی خوبی می تواند باشد. کناره ها انواع متفاوتی دارد و شما می توانید طبق مدل آشپزخانه خانه خود انتخاب کنید. انتخاب رنگ کناره ها بستگی به رنگ دکور آشپزخانه دارد و شما بر اساس رنگ کابینت ها می توانید رنگ کناره ها را انتخاب کنید.

فرش طرح سنتی

فرش سنتی دستباف یکی از معروف ترین فرش های ایرانی است که طرفداران بسیاری هم دارد و استفاده از این فرش در آشپزخانه حال و هوایی سنتی به آشپزخانه شما می دهد و با اغلب دکور ها و رنگ ها همخوانی دارد. این مدل فرش برای خانه های پر جمعیت اصلا مناسب نیست اگر در آشپزخانه رفت و آمد زیادی دارید بهتر است از این مدل فرش استفاده نکنید. اما اگر شما به این مدل فرش علاقه مند هستید و آشپزخانه پر رفت و آمد دارید می توانید از مدل های ماشینی این سبک استفاده کنید.

فرش مدرن

استفاده از فرش مدرن برای آشپزخانه یکی از بهترین سبک های موجود در بازار است که این سبک فرش می تواند یکی از بهترین انتخاب ها می تواند برای آشپزخانه شما باشد چون حال و هوایی خاص را به آشپزخانه شما می بخشد. این سبک فرش انواع متفاوتی در مدل ها و سبک ها دارد شما می توانید طبق سلیقه خودتان یکی از مدل های این سبک فرش را انتخاب کنید.

فرش گرد

این سبک فرش یکی از بهترین سبک های فرش است این مدل فرش محیطی صمیمانه تر و گرم تر به وجود می آورد. این سبک فرش رنگ ها و مدل های متفاوتی دارد و اما رنگ خاکی بهترین رنگ این سبک است و با هر مدل دکور و کفپوشی ست می شود. شما می توانید از این مدل فرش برای زیر میز ناهار خوری استفاده کنید و یا اگر آشپزخانه مربعی شکل دارید می توانید از این مدل فرش استفاده کنید.

گلیم فرش

خانواده های ایران اغلب فرش های ماشینی را به دیگر فرش ها ترجیح می دهند مخصوصا گلیم فرش که مورد علاقه خانواده های ایرانی است. این فرش به علت قیمت مناسب و سبک بودن و بافت عالی اش اولین گزینه انتخابی خانواده های ایرانی است. این مدل فرش از قابیلت تمیز شوندگی زیاد برخوردار است شما به راحتی می توانید این فرش را تمیز کنید.

این فرش فقط و فقط به علت قیمت ارزانش مشهور است و شما می توانید به راحتی فرش خود را تغییر دهید آشپزخانه یکی از اصلی ترین قسمت های خانه است و شما باید در انتخاب فرش این قسمت دقت کنید.

موکت

یکی دیگر از فرش هایی که برای آشپزخانه عال است و می توانید این مدل فرش را خریداری کنید موکت ها هستند. این مدل فرش در رنگ ها و مدل های متفاوت بافته می شوند و در بازار وجود دارند الیاف استفاده شده در موکت ها بعضی ها مصنوعی و بعضی دیگر طبیعی هستند.

اگر انتخاب شما برای آشپزخانه موکت است بنابراین باید به قابلیت جذب روطبت موکت انتخاب خود دقت کنید و بعد خریداری کنید در بازار موکت هایی که ضد آب باشند وجود ندارند اما یه مدل موکت در بازار وجود دراد که مقاومت خوبی در مقابله با رطوبت دارد.

شما می توانید با انتخاب موکت مناسب با محیط و دکور آشپزخانه منزل خود و رنگ مناسب روحیه به آشپزخانه ببخشید و محیط را گرم تر و صمیمانه تر از قبل کنید. در بازار انواع مختلف موکت وجود دارد اما بستگی به سلیقه شما دارد که کدام مدل را انتخاب می کنید. موکت هایی که به صورت رولی هستند برحسب متر حساب می شوند و قیمت گذاری می شود اما موکت های تکه ای قیمت معینی دارند.

فرشینه

یکی دیگر از سبک فرش هایی که خیلی مورد استقبال مردم قرار گرفته است فرشینه ها هستند این سبک فرش فرشی مدرن است. این مدل فرش جنسی مخمل دارد و به علت همین کامل کننده دکوراسیون آشپزخانه شما است و این مدل فرش یکی از عالی ترین فرش های موجود در بازار است.

این مدل فرش سبک های فانتزی و خاصی دارد و شما می توانید بر اساس سلیقه و دکوراسیون آشپزخانه خود طرح های متفاوتی روی این سبک فرش ها طراحی کنید یا سفارش دهید.

فرش آشپزخانه

بهترین نوع و مدل فرش کدام است؟

اگر با خواندن نکات بالا کمی گیج شده اید مشکلی ندارد ما در این قسمت نکات اصلی و مهم را به صورت خلاقه برای شما خواهیم گفت:

در انتخاب فرش به پرز های فرشی که انتخاب می کنید دقت کنید اگر پرز های کوچولویی داشته باشد خیلی بهتر است و دیگر گرد و غبار بین این پرز ها جمع نمی شوند. آشپزخانه یکی از اصلی ترین و مهم ترین قسمت های خانه است و به علت رفت و آمد زیاد و وجود مواد روغنی در این قسمت آشپزخانه بیشتر از دیگر قسمت های خانه کثیف می شود بنابراین سعی کنید رنگ فرش را تیره انتخاب کنید تا کمتر کثیفی ها به چشم بیاید. اما اگر علاقه به رنگ های روشن دارید و دوست دارید که فرش انتخابی شما رنگی روشن داشته باشد می توانید از فرش هایی که طرح های شلوغ دارند استفاده کنید.

فرش های ماشینی بهترین مدل های فرش برای آشپزخانه است و استفاده از این فرش خیلی عالی است ناگفته نماند که این مدل فرش نسبت به دیگر مدل ها قیمت مناسب تری دارد. این سبک فرش برای اغلب قسمت های خانه مناسب است.

سعی کنید فرشی انتخاب کنید که رطوبت را کمتر جذب کند در این صورت آشپزخانه بوی بد نمی گیرد و فرش شما هم دوام بیشتری خواهد داشت و سریع فرسوده نمی شود.

اگر به دنبال بهترین فرش برای آشپزخانه هستید پس بهتر است که فرشی انتخاب کنید که در مقابله با لکه و رطوبت و فشار مقاومت بالایی داشته باشد با انتخاب بهترین مدل فرش برای آشپزخانه دکوراسیون آشپزخانه شما تکمیل می شود.

بهترین اندازه فرش آشپزخانه

در اغلب آشپزخانه ها قسمت معینی برای پهن کردن فرش وجود ندارد و قسمت استانداردی وجود ندارد. اما شا باد بر طبق طراحی آشپزخانه خودتان فرش خود را در قسمتی که جلوه ای بهتر دارد پهن کنید. بهترین قسمت ها برای پهن کردن فرش جلوی ظرفشویی و اجاز گاز است اما اگر میز ناهارخوری دارید می توانید زیر میز ناهارخوری پهن کنیید اما حواستان به ابعاد آشپزخانه و فرش باشد.

ابعاد مناسب فرش برای آشپزخانه تقریبا 5 در 25 است و فرشی که این ابعاد را دارد می توانید در جلوی سینک ظرفشویی پهن کنید. اما دقت کنید فرش بزرگی برای این قسمت انتخاب نکنید چون جلوه آشپزخانه را بد می کند و ظاهر زیبایی ندارد. بهترین انتخاب شما فرش های ظریف و باریک است این نمونه فرش ها جذابیت آشپزخانه را چند برابر می کند.

اما برای استفاده از فرش های باریکو ظریف باید آشپزخانه ای مستطیلی داشته باشید. اما اگر جدا از آشپزخانه محیطی برای غذاخوری دارید حتما باید برای این قسمت هم فرش خریداری کنید. اما آشپزخانه هر خانه ای با خانه دیگر متفاوت است و هر کدام ابعاد متفاوتی دارد. بنابراین شما فقط از نکاتی که گفتیم راهنمایی بگیرید و طبق آشپزخانه ی خود فرش مناسب را انتخب کنید.

نکاتی که ما در این مقاله گفتیم کمک خوبی به شما می کند تا بهترین فرش را انتخاب کنید و بر اساس ابعاد آشپزخانه تان فرش مناسب را خریداری کنید. اما اگر علاقه مند به این هستید که فرش را زیر میز ناهارخوری پهن کنید باید بگوییم که فرش انتخابی شما باید به صورتی باشد که کل میز غذاخوری را پوشش دهد.

این نکته ای که گفتیم یعنی اینکه فرش را به صورتی باید پهن کنید که همه پاه های میز و صندلی روی فرش قرار بگیرند. دقت کنید که پایه های جلویی و عقبی صندلی باید حتما روی فرش قرار بگیرد. اگر این موضوع را رعایت نکنید ناهماهنگی بدی در آشپزخانه به وجود می آورد پس سعی کنید حتما به این نکته دقت کنید و رعایت کنید.

اغلب افراد به ابعاد فرش انتخابی دقت نمی کنند این بزرگ ترین اشتباه می تواند برای دکوراسیون آشپزخانه باشد در درجه اول باید آشپزخانه را اندازه گیری کنید و بعد بر طبق اندازه هایی که داید فرش انتخاب کنید. اغلب مردم فرشی انتخاب می کنند که کوچک تر از ابعاد آشپزخانه است و این اصلا جلوه خوبی نخواهد داشت و دکوراسیون آشپزخانه شما را بد شکل خواهد کرد پس به ابعاد فرش دقت کنید. بعضی از افراد بر اساس حدس و تخمین فرش انتخاب می کنند این راه راهی اشتباه است سعی کنید به صورت اصولی این کار را انجام بدهید تا نتیجه ای عالی داشته باشید.

فرش آشپزخانه

محل مناسب و خوب فرش آشپزخانه

آشپزخانه ای را در ذهن خود تصور کنید و به لوازم همیشگی که در آشپزخانه وجود دارد کمی فکر کنید در اغلب آشپزخانه ها اجاق گاز، یخچال، فریزر و سینک ظرفشوی از پر تکرار ترین لوازم های آشپزخانه است. از نظر طراحان حرفه ای مکان مناسب برای پهن کردن فرش جلوی سینک ظرفشویی است.

جلوی سینک ظرفشویی از بهترین مکان ها برای پهن کردن فرش است چون که در موقعی که دارید ظرف می شورید و لوازم پخت و پز را اماده می کنید فرش گرمای خوبی به پای شما می دهد و این باعث حس خوبی در شما می شود. یا اگر از ظرف شویی کمی آب روی مین ریخت بودن فرش باعث می شود که آب را جذب کند و از کثیفی جلوگیری کند.

یکی دیگر از بهترین مکان ها برای پهن کردن فرش در آشپزخانه جلوی اجاق گاز است چون که باعث می شود در حین پخت غذا احساس خوبی در زیر پای خود داشته باشید. اگر جلوی اجاق گاز فرش وجود نداشته باشد در حین پخت غذا احساس خستگی در پاهای خود خواهید داشت امام وجود فرش نجات بخش شما می تواند باشد و دیگر احساس خستگی نخواهید داشت.

یکی دیگر ازمکان های مناسب و عالی برای پهن کردن فرش در آشپزخانه در زیر میز غذاخوری است مثلا می توانید از فرش های باریک برای این قسمت استفاده کنید یا فرشی انتخاب کنید که زیر میز غذاخوری را به صورت کامل پوشش دهد. استفاده و دکور اصلی از فرش و میز غذاخوری باعث می شود آشپزخانه شما جاوه بی نظیری داشته باشد. حتی می توانید اگر در آشپزخانه خود قسمتی خاص و مورد استفاده دارید می توانید جذابیت این قسمت را چند برابر کنید.

از چه مدل و سبک فرشی باید استفاده کنید؟

اغلب افراد معتقدند که بهتری فرش برای آشپزخانه فرشی است که پرز های بلند داشته باشد و نرم باشد و وقتی که پا رو آن می گذارید احساس نرمی و لطافت کنید اما این عقیده اشتباه است بهتر است کمی واقع بینانه تر تصمیمی بگیریم.

شما برای داشتن آشپزخانه عالی و مطلوب باید بعضی از علایق خود را نادیده بگیرید و بر طبق اصول آشپزخانه را طراحی کنید در بیشترین مواقع برای داشتن نتیجه عالی باید یک سری چیز هارا ندید بگیرید.

بهترین فرش برای آشپزخانه و دکوراسیون آشپزخانه فرش های تخت با پرز های کوتاه است. این مدل فرش ها انتخابی بسیار عالی برای آشپزخانه است و در مقابله با لکه و فشار مقاومت بسیار بالایی دارد در بافت این مدل فرش های هیچ گونه گره ای وجود ندارد و به راحتی قابل شست و شو است.

این مدل فرش ویژگی های خاص زیادی دارد مثلا اگر مدت زمین زیادی روی آن بیاستید می بینید که حالت آن هیچ گونه تغییری نخواهد کرد و به همان شکل اولیه باقی خواهد ماند. بنابراین در اغلب موقع ها سعی کنید از این مدل فرش استفاده کنید.

محافظ فرش

دکوراسیون آشپزخانه منزل شما

انتخاب فرش مناسب باعث می شود که دکوراسیون آشپزخانه شما تغییر خوب کند و دیگر برای تغییرات در آشپزخانه احتیاج به انجام کار های پر هزینه نخواهد بود. اگر آشپزخانه ای بی روح دارید سعی کنید فرشی رنگی انتخاب کگنید و یا می توانید از فرش های پر نقش و نگار استفاده کنید.

اما اگر به دنبال این هستید که حس طراوت وزندگی را به آشپزخانه خود ببخشید می توانید از رنگ های تند استفاده کنید چون رنگ های گرم و تند باعث جذابیت بیشتر آشپزخانه شما می شود با انجام اینکار آشپزخانه را از دیگر قسمت ها جدا خواهید کرد و جلوه ای بهتر خواهد داشت. اما انتخاب فرش های روشن از بزرگ ترین اشتباهات دکوراسیون آشپزخانه است و باید فرشی تیره انتخاب کنید که لکه ها روی آن مشخص نباشد.

دقت داشته باشید که اگر فرشی با نکات گفته شده خریداری کنید باعث می شوید اشپزخانه شما بیشت راز قبل بدرخشد و جذابیت داشته باشد. استفاده از فرش جدا از ویژگی هایی که گفتیم باعث می شود آلودگی صدا کم شود و رفت و آمد در این قسمت را آسان می کند.

نکات نهایی و مهم برای انتخاب فرش مناسب آشپزخانه شما

تنها المانی باعث جذابیت بیشتر خانه میشود وجود فرش است فرش ها باعث جذابیت بیشتر دکوراسیون خانه می شود. امام بعضی از افراد در آشپزخانه منزل خود از فرش استفاده نمی کنند اگر وارد خانه ای شوند که در آشپزخانه آن خانه فرش پهن باشد کمی عجیب به نظرشان می آید. این دسته از افراد فکر می کنند که فرش ها فقط برای سالن پذیاریی و اتاق ها است اما ما این طرز تفکر را قبول نداریم.

از نظر ما استفاده از فرش در آشپزخانه خیلی عالی است و بهتر است شما نسبت به سلیقه خود این حرکت را انجام بدهید و به ظر دیگران کاری نداشته باشید. فرش ها برای همه قسمت های خانه مناسب است و شما می توانید در قسمتی از خانه که خواستید از فرش استفاده کنید. از نظر بعضی از افراد استفاده از فرش در راه پله ها و آشپزخانه باعث کم شدن جذابیت این قسمت خواهد شد.

امام دقت کنید که هر فرشی را در آشپزخانه پهن نکنید و باید فرشی انتخاب کنید که مناسب آشپزخانه شما باشد و اغلب نکاتی که گفتیم را در این زمینه استفاده کنید اما اصلا کار سخت و دشواری نخواهد بود و شما به راحتی می توانید فرش مورد نظر خود و مناسب آشپزخانه را انتخاب کنید. از شا دوستان عزیز دکورانیک ممنونیم که تا پایان این مقاله همراه ما بودید.

دسته بندی دکوراسیون آشپزخانه دکوراسیون داخلی منزل
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت