ایده های تزیین آشپزخانه

بازدید: 336 بازدید
تزیین آشپزخانه

آشپزخانه نقطه اصلی منزل شما است و بعضی از مردم هم می گویند که آشپزخانه قلب خانه است چون خانوم خونه اکثریت زمان خود را در روز در آشپزخانه می گذراند. به همین علت باید به چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه دقت کنید. اما بهتر است که همیشه از ایده های جدید و تازه برای چیدمان آشپزخانه خود استفاده کنید.

شما هرزمان و همیشه می توانید از ایده های جدید برای هر قسمتی از آشپزخانه استفاده کنید و این ایده ها همیشه برای جوایگو خواهند بود. از ایده های متفاوت در اغلب آشپزخانه ها میتوانیم استفاده کنیم.

تزئین و چیدمان آشپزخانه با ایده های جدید

شما می توانید با هزینه بسیار کم و با استفاده از ایده های ناب و جدید آشپزخانه خود را از حالتی یکدست و ساده در بیاورید و دکوراسیون خاصی برای آشپزخانه خود طراحی کنید. در این مقاله قصد داریم که ایده های جدید و متفاوتی را برای شما دوستان عزیز دکورانیک بگوییم تا شما با استفاده از این ایده ها آشپزخانه ای جذاب تر از قبل داشته باشید.

بازسازی و تغییرات در آشپزخانه کاری سنگین و هزینه بر خواهد بود و وقت زیادی برای تغییرات باید بگذارید شما می توانید با استفاده از ایده های جدید چیدمان و دکوراسیون اشپزخانه خود را با هزینه کم تغییر بدهید. اغلب طراحان معتقدند که تغییرات آشپزخانه بهتر از بازسازی است چون هم هزینه کم تری دارد هم زمان کمتری را برای اینکار باید صرف کنیم.

یکی از مهم ترین قسمت های خانه آشپزخانه است پس مهم است که همیشه دکوراسیونو چیدمان این قسمت جذاب و خاص باشد شما با ایده گرفتن می توانید آشپزخانه ای جذاب و دلنشین داشته باشید. در ابتدای این قسمت گفتیم که تغییرات در دکوراسیون هزینه های سنگینی دارد پس بهتر است که با استفاده از ایده های جدید دکوراسیون آشپزخانه خود را به صورت حرفه ای تغییر دهیم با این روش در هزینه صرفه جویی کرده ایم.

نکاتی برای تزئین و چیدمان آشپزخانه

البته ناگفته نماند که شما در گام اول بهتر است که لوازمی با کیفیت و زیبا برای آشپزخانه خود خریداری کنید تا محیطی دلنشین تر داشته باشید و از بودن در محیط آشپزخانه خسته و کلافه نشوید. دو تا از مهم ترین وسیله های آشپزخانه میز غذاخوری و کابینت ها هستند که برای خرید این دو باید تمام سلیقه خود را به خرج دهید و به درستی این دو را انتخاب کنید. اگر ابعاد آشپزخانه شما کم است و آشپزخانه ای کوچک دارید بهتر است که از وسایل کمی استفاده کنید چون اگر وسایل شما زیاد باشد آشپزخانه ای شلوغ و به هم ریخته خواهید داشت.

اگر شما نمی توانید طراح داخلی برای تغییرات در آشپزخانه استخدام کنید اصلا نگران این موضوع نباشید. شما می توانید به راحتی و با هزینه کم آشپزخانه خود را تغییر دهید و ظاهر آشپزخانه خود را جذاب تر از قبل کنید. در این مقاله می خواهیم راه حل های زیادی برای چیدمان و جذاب کردن آشپزخانه شما بگوییم پس در ادامه مقاله همراه ما باشید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنیم.

تزیین آشپرخانه

ایده های جذاب و جدید برای تزیین آشپزخانه با وسایل ساده

اغلب بانوان جذابیت و چیدمان آشپزخانه اهمیت بسیاری برایشان دارد و همیشه دوست دارند که آشپزخانه ای خاص و زیبا داشته باشند و اغلب مواقع به دنبال جدیدترین ایده ها برای تزئین آشپزخانه خود هستند. ایده هایی که کم هزینه هستند و احتیاج به وقت زیادی ندارند طرفداران زیادی دارند ما در این مقاله قصد داریم که چند نمونه از این ایده ها را برای شما بگوییم.

تزئین و چیدمان میز ناهارخوری و پرده آشپزخانه

میز ناهار خوری یکی از اصلی ترین المان های آشپزخانه است که وجود آن در آشپزخانه باعث جذابیت آشپزخانه شما می شود. شما می توانید رومیزی های زیبایی برای روی میز ناهار خوری خود خریداری کنید و حتی می توانید رومیزی را با پرده های آشپزخانه ست کنید و جلوه خاصی به آشپزخانه خود بدهید. استفاده از ایده ها بستگی به سلیقه شما دارد و سلیقه هر فردی هم با فرد دیگر متفاوت است پس در زمینه اول آشپزخانه باید به دل خودتان بنشیند بعد به دل اطرافیانتان.

تزیینات آشپزخانه با لوازم و وسایل ساده

می توانید لوازم ساده و چیز های کوچکی در آشپزخانه وجود دارد را با استفاده از سلیقه و ابتکار به جذاب ترین سوژه های آشپزخانه خود تبدیل کنید. کارهای زیادی در این زمینه می توانید انجام بدهید: تزئینات شیشه های حبوبات، تزئین وسایل کاربردی و مورد استفاده در آشپزخانه، ظروف آشپزخانه و … با راهکار های جذاب می توانید آشپزخانه ای جذاب و دوست داشتنی داشته باشید.

تزیینات آشپزخانه با لوازم ساده

دیزاین و تزیینات آشپزخانه با گل وگیاهان طبیعی و مصنوعی

استفاده از گل و گیاهان طبیعی یکی دیگر از ایده های جذاب برای اغلب قسمت های خانه است که حس طراوت و زندگی را به خانه شما می بخشد پس یکی از بهترین گزینه ها برای تزئین آشپزخانه شما است ناگفته نماند که یکی از کم هزینه ترین تزئینات به حساب می آید. اما نگهداری گل و گیاهان در آشپزخانه کمی سخت و دشوار است اما جای هیچ نگرانی نیست شما می توانید با کمی مطالعه به راحتی از گیاهان و گل های خود در آشپزخانه نگهداری کنید.

اگر به دنبال جایی برای گزاشتن گیاهان خود در آشپزخانه خود هستید اصلا کابینت جای مناسبی نیست می توانید از قفسه های دیواری استفاده کنید که اینکار باعث جذابیت بیشتر آشپزخانه شما هم می شود و یا حتی می توانید از گلدان های آویز استفاده کنید اصلا نگران تزئین آشپزخانه با گل و گیاهان نباشید چون راه کار های زیادی برای اینکار وجود دارد.

تزیین آشپزخانه با استفاده از مجسمه دکوری یا مدرن

یکی دیگر از ایده های جذاب و شیک برای تزئین آشپزخانه استفاده از مجسمه است و بهترین جا برای قرار دادن مجسمه روی اپن است. شما با استفاده از مجسمه در آشپزخانه حسی مدرن در اشپزخانه به وجود می آورید و دکوراسیونی خاص و شیک خواهید داشت.

در تزیین آشپزخانه اشیای ساده  و کوچولو را فراموش نکنید

شما با دقت کردن به اغلب وسایل آشپخانه حتی لوازم ساده و کوچولو می توانید دکوراسیونی خاص و چیدمانی جذاب داشته باشید. مثلا می تواند ظروف ادویه را در قسمتی از آشپزخانه قرار دهید و چیدمانی خاص برای آن ها انجام بدهید یا حتی می توانید سبدی پر از میوه های رنگارنگ روی میزغذاخوری خود بگذارید. یکی دیگر از جذاب ترین ایده ها استفاه از شلف ها برای قراگیری ظروف است.

توجه به هماهنگی در نحوه تزیین آشپزخانه

اغلب طراحان می گویند که بهتر است دکور آشپزخانه با دکور پذیرایی و دیگر قسمت های خانه هماهنگی داشته باشد. اینکار باعث جذابیت بیشتر آشپزخانه خواهد شد اگر به دنبال دکوراسیون خاص و جذابی هستید بهتر است که دکوراسیون آشپزخانه خود را با پذیرایی هماهنگ کنید و دقت کنید که آشپزخانه ای شلوغ و بهم ریخته طراحی نکنید.

تزیین آشپزخانه

یکی دیگر ازکارهایی که باعث تغییر جذاب آشپزخانه شما می شود رنگ کردن کانتر آشپزخانه است شاید کمی عجیب باشد ولی اینکار باعث تغییر زیادی می شود رنگ های مناسبی برای اینکار وجود دارد که ظاهری مرمری به کانتر شما می بخشد جنس این رنگ لاتکس است و حالتی بافت دار دارد اما برای دوام بیشتر کار باید روکشی روی آن زده شود شما با اینکار در هزینه خود بسیار صرفه جویی کرده اید چون که برای تعویض کانتر هزینه زیادی باید پرداخت کنید.

کابینت ها را به صورت حرفه ای رنگ کنید

اگر قصد تعویض کابینت های آشپزخانه را داریو اما بودجه کافی برای انجام اینکار ندارید می توانید با هزینه کمی کابینت های خود را تغییر دهید کافی است که رنگ مخصوص بخرید و کابینت ها را رنگ کنید. اما دقت کنید که با رنگ کردن کابینت ها المان های دیگر آشپزخانه را کثیف نکنید و مخصوصا که حواستان باید به کانتر و روکابینتی ها باشد. بهترین رنگ برای کابینت ها سفید است اما رنگ های روشن و شاد هم باعث جذاب شدن آشپزخانه شما می شود.

تغییرات دیوار پشت ظرفشویی

یکی دیگر از المان هایی که باعث تغییر شگفت انگیز آشپزخانه می شود دیوار پشت ظرفشویی است این قسمت تاثیر زیادی در زیبایی آشپزخانه دارد. شما می توانید به جای خرید دیوار پوش برای دیوار پشت ظرفشویی از رنگ استفاده کنید این حرکت هزینه کمتری هم خواهد داشت چون که دیوارپوش هزینه ومشکلات زیادی دارد. حتی می توانید از دیوار پوش هایی که روکشی پیرکسی دارند استفاده کنید نصب این نمونه دیوار پوش کار راحت و آسانی است چون که پشتش چسب دارد و به راحتی به دیوار می پسبد. حتی نمونه ای کاشی هم در بازار وجود دارد که پشتش آغشته به چسب است و به راحتی نصب می شود دیگر احتیاج به نصب کاشی های قدیمی نیست.

لوازم  های جزئی و کوچک را فراموش نکنید

برای داشتن آشپزخانه ای خاص و شیک باید به همه جزئیات آشپزخانه دقت کنید حتی جزئیات کوچیک که شما فکر می کنید مهم نیستن خیلی زیاد مهم هستن مخصوصا اگر به این جزئیات دقت کنید آشپزخانه جذاب خواهید داشت چون بیشترین تاثیر را همین جزئیات کوچک در تغییرات آشپزخانه می گذراند. مثلا می توانید دستگیره های کابینت های آشپزخانه را تغییر دهید مثلا می توانید از دستگیره های طلایی و برنجی استفاده کنید چون که این نمونه دستیگره ها به تازگی طرفداران زیادی پیدا کرده است. حتی می توانید بعضی از لوازم و وسیله های مور نیاز خود را در قفسه های دواری قرار دهید.

خلاقیت در تزیین آشپزخانه

استفاده از پارچه‌ های رنگی و جذاب

یکی دیگر از ایده های جذاب برای تزئین آشپزخانه استفاده از پارچه های رنگی رنگی است اینکار باعث روحیه بخشیدن به آشپزخانه می شود. شما می توانید پرده آشپزخانه را با رومیزی میز غذاخوری ست کنید. نمونه های زیادی برای پرده آشپزخانه در بازار وجود دارد اما شما می توانید حتی با ساده ترین پرده ها هم آشپزخانه ای جذاب داشته باشد.

آشپزخانه را شلوغ تر از چیزی که هست نکنید؛

طراحان می گویند که آشپزخانه قلب خانه است و یکی از قسمت های مهم و اصلی خانه است ناگفته نماند که شلوغ ترین و پر رفت و آمد ترین قسمت خانه هم به حساب می آید خانم خانه بیشترین وقت روز خود را در آشپزخانه صرف می کند پس با این چیز هایی که گفتیم مشخص شد که آشپزخانه یکی از شلوغ ترین قسمت های خانه است بنابراین باید دقت کنید که شما دکور شلوغ و بهم یخته ای نداشته باشید و انتخاب نکیند.

اغلب آشپزخانه های ایرانی دکوراسیون شلوغ و پر از طرح ها و مدل های سنتی است و دیگر با وجود این دکوراسیون و مدل های سنتی نیاز یه تزئین نیست. مثلا اگر آشپزخانه شما دکوراسیون شلوغی دارد اصلا از اکسسوری استفاده نکنید چون باعث شلوغی و زشت شدن آشپزخانه شما می شود.

سخن آخر

در ابتدای مقاله گفتیم که امروزه بازسازی آشپزخانه هزینه زیادی دارد و کار سنگینی است اما شما با استفاده راهکارهایی که در این مقاله گفتیم می توانید با استفاده از هزینه کم دکوراسیون آشپزخانه خود را تغییر دهید و دیگر احتیاج به بازسازی نخواهید داشت یکی از کار هایی که می توانید انجام دهید استفاده از کاشی های چسبی به جای کاشی های قدیمی است.

حتی می توانید برای تزئین اپن استیکر های سنگی مخصوص که با رنگ کابینت شما هماهنگی دارد خریداری کنید و تغییر شگفت انگیزی در اپن خود ایجاد کنید و یا می توانید با استفاده گل وگیاهان طبیعی حس طراوت و زندگی را به آشپزخانه خود ببخشید اما برای نگهداری از گل و گیاهان طبیعی در آشپزخانه باید دقت کنید.

مثلا می توانید با در نظر گرفتن نور آشپزخانه گل خریداری کنید و رنگ گلدان هارا طبق رنگ دکور آشپزخانه انتخاب کنید و ترکیب خاصی بین آشپزخانه و گلدان گل ها ایجاد کنید. اگر قسمتی از آشپزخانه شما خالی است می توانید در آن قسمت گلدان خود را قرار بدهید یا با استفاده از شلف های دیواری دکوراسیون آشپزخانه خود را جذاب تر از قبل کنید.

امیدوارم که این مقاله کمک زیادی به شما دوستانی که قصد تزئین آشپزخانه خود را دارید کرده باشد و شما بتوانید با استفاده از ایده های گفته شده آشپزخانه ای جذاب و شیک داشته باشید.

دسته بندی دکوراسیون آشپزخانه دکوراسیون داخلی منزل
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت