تزئین دکوراسیون اتاق خواب عروس + نمونه های جدید 2023

admin7admin7
23 بازدید
اتاق خواب عروس

دکوراسیون شیک یعنی زیبایی در صورت سادگی با لوازم مد روز, اتاق خواب قسمت مهمی از خانه است که باید در آن آرامش داشته باشید به همین علت مدل چیدمان آن از اهمیت مهمی برخوردار است. اتاق خواب عروس علاوه بر ایجاد احساس آرامش باید مدرن و با تزیینات شیک باشد, اصولی که برای دکور و چیدمان اتاق عروس مهم است را در ادامه مشاهده کنید.

در خانه نوعروس‌ ها دکوراسیون اتاق خواب عروس اهمیت خیلی زیادی دارد؛  نو عروس ‌ها دوست دارند موقعی که زندگی مشترک خود را در خانه‌ای شروع می‌کنند همه‌ چیز به صورت عالی باشد تا موقعی که خانواده و اقوام و آشنایان برای اولین بار به خانه آن‌ها می‌آیند از مدل چیدمان و لوازمی که در آن قرار دارد، بهترین لذت را ببرند.

در دکوراسیون اتاق خواب عروس اکثر از عکس‌ های عروسی و عقد برای تزئین دیوارها استفاده می‌شود. در این مقاله از دکورانیک تصمیم داریم تا در زمینه دکوراسیون اتاق‌ خواب عروس بیشتر صحبت کنیم تا با رعایت نکات مورد توجه در زمینه با چیدمان اتاق‌خواب بتوانید بهترین چیدمان را برای اتاق‌خواب عروس داشته باشید.

اصول و قوانین چیدمان اتاق خواب عروس

به صورت معمول دکوراسیون داخلی محیط های متفاوت با هم فرق می کند. به عنوان نمونه تزیین اتاق خواب با چیدمان دکوراسیون پذیرایی و نشیمن مختلف است. همانگونه که می دانید اتاق خواب جایی برای آرامش و رهایی از استرس های روزانه است و به همین علت مدل دیزاین دکوراسیون داخلی این قسمت از خانه اهمیت زیادی دارد. از سمتی باید در دیزان منزل عروس و به ویژه اتاق خواب اصولی را هم در نظر گرفت. چون که بیشتر عروس خانم ها به دنبال دیزاینی شیک و عاشقانه برای این محیط ها هستند. در این قسمت، اصول و قوانین چیدمان این محیط را به صورت خلاصه و اما کامل مرور خواهیم کرد که عبارتند از:

  • سرویس خواب عروس
  • رنگ دیوارها
  • کفپوش و فرش مناسب
  • نورپردازی اتاق عروس
  • پرده اتاق خواب عروس

چیدمان اتاق خواب عروس

طرز انتخاب سرویس خواب اتاق عروس

موقع خرید سرویس خواب عروس، علاوه بر در نظر گرفتن کیفیت متریال و ظاهر شیک آن باید انتخابمان بر اساس مدل چیدمان دکوراسیون داخلی محیط خانه انجام گیرد. به عنوان نمونه چنانچه مدل دیزاین منزل شما مدرن است، سرویس خواب را هم باید مدرن انتخاب کنید. پس از آن نوبت به رنگ و قیمت سرویس خواب می رسد که می توانید مدل های آن را در رنگ های متفاوت و قیمت های مختلف ببینید. بسته به متریال استفاده شده قیمت این لوازم ها با همدیگر فرق می کند. به عنوان نمونه سرویس خواب عروس از جنس چوب طبیعی از انواع ام دی اف آن ها گران تر است.

نکته: با دقت به اندازه این محیط می‌توانید سرویس خواب را متناسب با آن خریداری نمایید. به صورت معمول اندازه استاندارد از تخت در حدود۱۶۰ سانتیمتر در ۱۸۰ سانتیمتر است. از آنجا که کانون دقت در اتاق خواب، وجود تخت است، سعی کنید در انتخاب طرح، رنگ و جنس نهایت توجه را داشته باشید.

چگونگی انتخاب رنگ دیوار اتاق خواب عروس

طیف گسترده ای از رنگ ها برای طراحی و دکوراسیون اتاق عروس وجود دارد که هر کدام از آن ها می تواند به مدلی باعث بروز احساسات متفاوت روی ذهن و افکار اشخاص گردد. گفته می شود برای تاکید بیشتر روی دیزاین بهتر است رنگ دیوار پشت تختخواب را از مدل های پررنگ و یا کاغذ دیواری ها انتخاب کنید. از رنگ های متفاوت و پرطرفدار مورد استفاده در دیوارپوش این محیط می توان به رنگ های زیر اشاره کرد:

رنگ بنفش

رنگ آرامش بخش بوده و در دو طیف پررنگ و کم رنگ وجود دارد. ست رنگ بنفش با سفید محیط اتاق خواب را شیک و جذاب می کند. بیشتر در چیدمان دکوراسیون کلاسیک و مدرن از این رنگ ها استفاده می شود.

رنگ قهوه ای

از رنگ های گرم و جذاب بوده که بیشتر زوج های جوان از این رنگ در ست با رنگ کِرم استفاده می کنند. به صورت طبیعی طیف کم رنگ قهوه ای برای دیوارپوش ها خوب است و بعد از آن رنگ های قهوه ای پررنگ را برای فرش و پرده ها در نظر می گیرند. برعکس این موضوع هم صادق است و همین تضاد رنگی، دیزاین اتاق را زیبا تر می کند.

رنگ قرمز

بعضی از افراد دوست دارند دیزاین اتاق خواب عروسشان را با رنگ عاشقانه و رمانتیک مثل قرمز انجام دهند. برای این موضوع دیوارها و بعضی از اجزای دکوراسیون داخلی را قرمز انتخاب می کنند. توجه کنید قرمز از رنگ های پرانرژی و هیجان آور است و اگر شما شخصی عصبی هستید، این رنگ خیلی مناسب طراحی داخلی اتاق خوابتان نخواهد بود. در این صورت می توانید این رنگ را در ست با بقیه رنگ ها به صورت جزئی استفاده کنید. از رنگ های ست با قرمز می توان رنگ مشکی، طلایی، سفید و … را نام برد.

رنگ سبز

همه ی طیف های رنگ سبز حس و حال شادابی، سرزندگی و آرامش را دارند. می توانید این رنگ با طبع سرد را در کنار بقیه رنگ های گرم استفاده کنید تا یک ست جذاب از چیدمان اتاق را فراهم سازید. مکمل رنگ سبز شامل کرم، مشکی، قرمز، قهوه ای، آبی و خاکستری و … است.

رنگ سفید، طلایی و کرم

رنگ سفید از طیف رنگ های خنثی و البته محبوب وجذاب  برای “اتاق خواب عروس” است. دید خیلی زیبا از این رنگ روی دیوار و یا سرویس خواب آن را شیک، لوکس و جذاب می کند. استفاده از این رنگ، خوب برای محیط های کوچک بوده و به آسانی هم با بقیه رنگ ها ترکیب می شود. شما می توانید در کل دنیا این رنگ را برای اتاق عروس خانم ها بینید.

رنگ آبی

اگر از دسته اشخای هستید که از بی خوابی رنج می برید خوب است رنگ آبی را روی دیوار اتاق خوابتان امتحان کنید. رنگ آبی با القای خاصیت آرامش بخشی خود می تواند در کنار جذابیت چیدمان داخلی، هر تنش و استرس را از شما دور کند و کیفیتی عالی از خواب را برایتان مهیا سازد.

اتاق خواب عروس

انتخاب کفپوش و فرش مناسب اتاق خواب عروس

فرش از لوازم های اصلی دیزاین “اتاق عروس” به حساب می آید و معمولا ترکیب با سایر اجزای این اتاق ( از رنگ گرفته تا سبک آن ) انتخاب می شود. در سال های اخیر ایده استفاده از فرش های فانتزی مثل فرش شگی، وینتیج، فرش شنل یا بلژیکی در اتاق ۶ متری عروس را زیاد می بینید. ابعاد مختلف این فرش در کنار تنوع رنگی زیاد و هم بافت جذاب و فانتزی اش باعث شده تا فرش های ماشینی مورد استقبال خریداران و مخصوصا زوجین جوان قرار بگیرد. به صورت معمول چیدمان فرش های فانتزی در این اتاق باید به طور زیر انجام شود.

قسمتی از فرش باید در زیر تختخواب قرار گیرد.

اگر ابعاد این محیط کوچک است از فرش های فانتزی کوچکتر از متراژ اتاق و از رنگ های روشن یا خنثی استفاده کنید.

دقت کنید، فرش ها به شکل عمودی نسبت به تخت قرار می گیرند. به این شکل که طول فرش با عرض تختخواب شما اندازه گیری می شود. هر اندازه طول فرش بیشتر باشد محیط بیشتری از فرش را در کناره های تخت مشاهده خواهید کرد.

اگر ابعاد فرش کوچک است و می خواهید تا قسمت های بیشتری از آن از زیر تخت بیرون بیاید، مکان قرار دادن آن را از وسط تخت خواب انتخاب کنید.

می توانید از فرش های فانتزی با شکل های گرد هم در این محیط استفاده کنید.

نورپردازی اتاق خواب عروس

نورپردازی اتاق عروس با استفاده از چراغ خواب آباژورها و در کنار تخت خواب و روی میز پاتختی عالی می شود. شما می توانید از مدل های چراغ دیوار کوب ها و حتی نورهای کم سقف با چراغ های ال ای دی هم استفاده کیند. سعی کنید انتخاب لوستر سقف اتاق خواب را ست با آباژور کنار تخت انتخاب کنید تا ظاهر جذاب تری به فضا ببخشید.

پرده اتاق خواب عروس

انتخاب پرده ها برای حفظ حریم خصوصی در این محیط اهمیت زیادی دارد. جنس پرده باید به صورتی باشد که امکان دید از بیرون به داخل اتاق وجود نداشته باشد.همچنین انتخاب پرده با آستر حریر و توری که جدا از چوب پرده اصلی باشد امکان ورود نور طبیعی خورشید را در طول روز را به داخل اتاق فراهم می کند.

پرده اتاق خواب عروس

آکسسوری های مناسب اتاق خواب عروس

مدل ها متفاوتی از لوازم تزیینی مثل کوسن های رنگی، تابلوها، قاب عکس، مجسمه و آینه، گلدان ها و گل ها و … وجود دارند که تمامی آن ها می توانند به عنوان آکسسوری در اتاق خواب عروس خانم ها استفاده شوند. فقط نکته ای که باید به آن دقت کرد، عدم شلوغ کردن اتاق با لوازم تزیینی زیاد می باشد. چون که که در این صورت فقط زیبایی به اتاق اضافه نمی شود چون باعث آشفتگی و بهم خوردن حس آرامش می گردد.

انتخاب سِت کالای خواب عروس

طبیعتا برای تزیین اتاق خواب عروس باید به تجهیزات و امکاناتی که مربوط به دیزاین تخت است، دقت کرد. پس متوجه می شویم که انتخاب و خرید کالای خواب عروس از اهمیت زیادی برخوردار است. از جمله کالای خواب برای این اتاق می توان به روتختی، بالشت و کوسن، لحاف لایت، کاور ملحفه، دورچین تخت و … اشاره کرد.

تشک اهمیت بسیاری در کیفیت خواب اشخاص دارد، پس انتخاب مدل استاندارد آن مهم است. بعد از آن نوبت به تهیه روتختی و روبالشی ها می رسد که رنگ آن ها را باید متناسب با چیدمان اتاق عروس تهیه کرد. به صورت طبیعی از رنگ های سفید با رگه های شاد در تهیه کالای خواب عروس بهره می برند.

می توانید مدل رو تختی را با مدل پرده به طور سِت و هماهنگ انتخاب کنید تا چیدمان اتاق شیک و جذابتر به نظر برسد. گفته می شود رنگ های سرد برای روتختی خوب تر هستند چون که دارای خاصیت ضد استرس و تنش می باشند.

سِت کالای خواب عروس

انواع سبک دکوراسیون داخلی اتاق خواب عروس

سبک مدرن ( اروپایی )

از سبک های پرطرفدار سال ۲۰۲۲ ، سبک مدرن چیدمان اتاق عروس یا سبک اروپایی است که در آن جهیزیه و سرویس چوب عروس به طور ساده و اما شیک انتخاب شده و دیزاین اتاق خواب عروس در صورت لوکس بودن کاربردی هم می باشد. در این مدل از رنگ های خنثی مثل سفید و طوسی بیشتر استفاده شده و با یک اکسسوری جذاب مثل آینه ها، شمع، آباژور، روتختی و کوسن ها و … چیدمان می شود.

سبک کلاسیک ( ایرانی )

اگر به دنبال دیزاینی جذاب  و به صورت شاهانه هستید باید از مدل های کلاسیک استفاده کنید. اتاق عروس در این مدل را با گچبری های شیک و هم رنگ های خنثی و سرد می بینید. سرویس خواب عروس از مدل چوبی و با ظاهر منبت کاری انتخاب شده و پرده ها در اندازه بزرگ و به صورت والان دار می باشد. این مدل مناسب برای اتاق خواب با ابعاد بزرگ است.

چیدمان اتاق عروس

پارچه روتختی اتاق خواب عروس

بعد از انتخاب رنگ روتختی باید جنس پارچه آن را مد نظر قرار دهید. پارچه ‌های روتختی دارای مدل های زیادی می‌باشند. بعضی از پارچه‌های موجود در بازار به علت آلرژی‌زا بودن مناسب مصرف نیستند. پس خوب است در مورد هریک از مدل های پارچه‌ها  اطلاعاتی داشته باشید. در صورتی که دوست دارید به طور روزانه از روتختی استفاده کنید، خوب است پارچه‌ای را انتخاب کنید که همینطور که دوام دارد، از شما در مقابل سرما هم حفاظت کند.

در بین مدل های پارچه‌ها، پارچه نخی و کتان به علت طبیعی بودن، مقاومت در مقابله با نور و گرد وخاک و سبک بودن انتخاب خیلی خوبی می‌باشد. ولی در صورتی که می‌خواهید فقط برای تزیین از آن استفاده کنید روتختی‌های ساتن و ابریشم انتخاب‌‌های خوبی هستند. این روتختی‌ها علاوه بر زیبایی خیره کننده نرم و لطیف هم هستند. گذشته از جنس رویه روتختی جنس مواد داخل آن هم اهمیت زیادی دارد. برای استفاده از روتختی در فصل های گرم سال بهتر است از روتختی‌هایی استفاده کنید که از پَر، آکرلیک و الیاف پلی استر پر شده باشد و برای فصل های سرد از روتختی‌هایی که از پشم پر شده باشد.

چیدمان اتاق خواب عروس در متراژ های کوچک

نکاتی که باید موقع طراحی اتاق عروس برای متراژ کوچک دقت کرد عبارتند از:

برای چیدمان دکوراسیون اتاق عروس با اندازه کوچک خوب است از سرویس خواب مدرن یا کم جا استفاده کرد.

انتخاب رنگ های روشن برای دیوار پوش و پرده ها خیلی خوب است.

به هیچ صورت فرش را از کف اتاق حذف نکنید چون از ابعاد کوچکتر و یا حتی قالیچه استفاده کرده و طبق نکات گفته در بخش های قبلی قسمتی از آن را در زیر تخت قرار دهید.

در صورت نداشتن کمد در اتاق از تخت خواب های جک دار و دارای کشو استفاده کنید.

به نورپردازی محیط کوچک دقت کنید چون که نور کافی در بزرگ نشان داده اندازه اتاق تاثیر گذار است.

در صورت امکان از آینه جهت نورپردازی خوب تر استفاده نمایید.

برای چیدمان دکوراسیون داخلی اتاق‌خواب باید به موارد متفاوتی مثل رنگ دکوراسیون و نوع پرده‌ها و تزئینات و نورپردازی و سرویس خواب دقت داشته باشید. اگر همه ی این المان‌ها در ارتباط و هماهنگی با همدیگر باشند و هارمونی در آن‌ها حفظ‌شده باشد یک محیط زیبا و جذاب و پر از آرامش و درضمن صمیمیت و عشق را برای شما به وجود می‌آورد که با قرار گرفتن در آن احساس آرامش و راحتی خاطر داشته باشید.

دسته بندی دکوراسیون اتاق خواب دکوراسیون داخلی منزل
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت